Упутство   Квизови   Тражи   Чланови   Корисничке групе  Фото галерија   Региструј се   Профил    Приватне поруке   Приступи 

Jos jedna u nizu izdaja Vuka Draskovica

Напиши нову тему   Одговори на поруку    Форум Рашке области Форуми -> ПОЛИТИЧКЕ ДИСКУСИЈЕ И АКТУЕЛНОСТИ
Погледај предходну тему :: Погледај следећу тему  
Аутор Порука
Superhik
заслужни пензионер

Придружио: 23 Окт 2004
Поруке: 2658
Локација: Србијa брaле/селе

ПорукаПослао: Пон Јан 23, 2006 9:22 pm    Наслов: Jos jedna u nizu izdaja Vuka Draskovica Одговорити са цитатом

Цитат:
SCG POTPISALA TEHNICKCI SPORAZUM SA EUFOROM
23.1.2006 12:35 BEOGRAD (Tanjug) - Ministar spoljnih poslova Srbije i Crne Gore Vuk Drašković i komandant Eufora, italijanski general Djanmarko Kjarini, potpisali su danas u Beogradu tehnički sporazum o prolasku vojnika Eufora preko teritorije SCG do Kosova i Metohije.
Šef diplomatije SCG je izjavio da sporazum predstavlja dodatnu garanciju za srpsko stanovništvo na Kosovu i Metohiji, koje bi moglo biti izloženo terorističkim napadima.

http://www.b92.net/info/vesti/index.php?yyyy=2006&mm=01&dd=23&nav_id=186093

Posle proslogodisnjeg sramnog i samovoljnog potpisivanja sporazuma o prelasku nato-vih trupa kroz SCG, danas je ministra inostranih poslova Vuk Draskovic potpisao jos jedan sporazum sa EUFOR-om, obrazlozivsi isti "dodatnom garancijom za srpsko stanovnistvo na Kosovu i Metohiji", a sporazum stupa odmah na snagu.

Veoma je vazno objasniti da se radi o velikoj lazi od strane Draskovica, i iznudjenom potezu za spas nato vojnika, jer je pre nekoliko dana, urusavanjem brda kod Kacanika u blizini granice SCG sa Makedonijom, potpuno presecena komunikacija izmedju Kosova i Skoplja, a samim tim je i presecena glavna trasa snabdevanja nato trupa na KiM (kfora), pa su morali traziti alternativno resenje, jer put nece biti osposobljen jos dva meseca najmanje. O prebacivanju goriva putevima u Albaniji nema ni govora, losim vremenom je otezan avionski saobracaj , tako da - posto sporazum odmah stupa na snagu - mozete ocekivati jos koliko sutra vagone cisterne sa naftom i ostalim potrepstinama, da okupaciona vojska ne pocrka od gladi i 'ladnoce.

Kao jedan od koordinatora u pregovarackom timu o buducem statusu KiM, Draskovic je trebao da se konsultuje sa ostalima i da iskoristi to kao jak argument za nasu stranu, kao i da trazi odredjene ustupke (koji su obzirom na ozbiljnost situacije mogli biti znatni). Ali, njemu je izgleda prece da zamajava i laze svoje podanike (kao 91.-ve na mitingu kod Petrove crkve), negoli da se bori za interese zemlje na ciju grbacu pada njegovo izdrzavanje.

Veljko_V, daj sliku ovog veleizdajnika!
Назад на врх
Погледај профил корисника Пошаљи приватну поруку Посети сајт аутора
istok
Уредништво форума РО

Придружио: 23 Нов 2004
Поруке: 700
Локација: Istok , Metohija - New York,

ПорукаПослао: Пон Јан 23, 2006 11:58 pm    Наслов: Одговорити са цитатом

Jos veci izdajnik je onaj ili oni koji mu omogucavaju izdaju.
Назад на врх
Погледај профил корисника Пошаљи приватну поруку
miss
Члан са више искуства

Придружио: 06 Дец 2004
Поруке: 210

ПорукаПослао: Уто Јан 24, 2006 8:01 am    Наслов: Одговорити са цитатом

Sto se tice Draskovica, ne znam, mozda je on izdajnik, a sto se tice natovih vojnika i mogucnosti da ostanu bez hrane i nafte?! Daj bre hik uozbilji se, zar zelis da se sve rezerve NISa u ovom mrazu, deportuju u Kosovo? Bio je jednom jedan inadzija, sad je unutra Wink
Superhik
заслужни пензионер

ПорукаПослао: Уто Јан 24, 2006 9:13 am    Наслов: Одговорити са цитатом

Detalji tzv. "sporazuma" nece biti obelodanjeni jer u njima pise (jos od onog prvobitnog gorepomenutog sporazuma) da nasa drzava za to ne dobija nikakvu nadoknadu. Porez za odrzavanje pruga i puteva placa nas narod, a ne oni kojima su sada ti putevi u ovom trenutku od vitalnog znacaja.
Politika je trgovina, ali ne moze ovaj narod doveka da placa nesposobnost nasih politicara.
Preko Crne Gore, Albanije i iz Makedonije ne moze, ostaje samo centralna Srbija kao put, i to je trebalo na neki nacin iskoristiti. Nista licno naravno, samo je Vuk uhvacen u lazi, a obzirom na okolnosti slobodno se moze reci i izdaji.
Назад на врх
natalija
најбоља

Придружио: 15 Јул 2005
Поруке: 1858

ПорукаПослао: Чет Јан 26, 2006 11:11 pm    Наслов: Одговорити са цитатом

Када бисмо почели да набрајамо све његове издаје колико би нам књига ваљало написати?!Не би,верујем,у романе могло стати.Показао се.
Вук је то што је...п...да,јер да то није,изненадио би нас овакав његов поступак!
cool breeze
primadonna

Придружио: 18 Авг 2005
Поруке: 1783

ПорукаПослао: Нед Јан 29, 2006 6:30 pm    Наслов: Одговорити са цитатом

Бле92 ::
Jakšić odlazi zbog Vuka?
29. januar 2006. | 14:38 -> 16:11 | Izvor: B92
Kosovska Mitrovica -- Marko Jakšić kaže da ozbiljno razmišlja da napusti tim za Kosovo zbog sve češćih izjava Vuka Draškovića koje se odnose na budući status.

Jakšić je za B92 izjavio da Drašković ruši srpsku pregovaračku poziciju tako što u javnosti iznosi neke stavove koji nisu dogovoreni na sednicama pregovaračkog tima. Jakšić je naveo da će svoje neslaganje sa stavovima Draškovića preneti članovima pregovaračkog tima na prvom narednom sastanku.

Леп изговор да се напусти брод који тоне.Наравно да Вук Драшковић много лупета,али нисам нешто приметила ни да дотични господин доприноси решавању ситуације.Више изгледа као да је једва дочекао.Овако ће сви,један по један да одлазе,оптужујући за своју одлуку неког трећег...
Назад на врх
natalija
најбоља

Придружио: 15 Јул 2005
Поруке: 1858

ПорукаПослао: Нед Јан 29, 2006 6:57 pm    Наслов: Одговорити са цитатом

Што би моја покојна баба рекла,сви они у дувају у исту тикву.Вук Драшковић опет прекорачује своја овлашћења,а нико,али НИКО из актуелне владе не реагује,а наши људи на КиМ-у живе без струје и по двадесет сати!!!!!!!!!!!!!!!!!!!А он,Вук,се залаже за независно Косово!!!СТРАШНО!
cilm
Ветеран

Придружио: 23 Мар 2005
Поруке: 1417

ПорукаПослао: Пон Јан 30, 2006 12:41 am    Наслов: Одговорити са цитатом

cool breeze ::
Бле92 ::
Jakšić odlazi zbog Vuka?
29. januar 2006. | 14:38 -> 16:11 | Izvor: B92
Kosovska Mitrovica -- Marko Jakšić kaže da ozbiljno razmišlja da napusti tim za Kosovo zbog sve češćih izjava Vuka Draškovića koje se odnose na budući status.

Jakšić je za B92 izjavio da Drašković ruši srpsku pregovaračku poziciju tako što u javnosti iznosi neke stavove koji nisu dogovoreni na sednicama pregovaračkog tima. Jakšić je naveo da će svoje neslaganje sa stavovima Draškovića preneti članovima pregovaračkog tima na prvom narednom sastanku.

Леп изговор да се напусти брод који тоне.Наравно да Вук Драшковић много лупета,али нисам нешто приметила ни да дотични господин доприноси решавању ситуације.Више изгледа као да је једва дочекао.Овако ће сви,један по један да одлазе,оптужујући за своју одлуку неког трећег...

увек је било тако у нашој Историји, свака нова политичка гарнитура је победила на манама предходне- а не на представљеном и урађеном напредку Земље; а губила би поновни мандат, зато што им је предходна влада оставила хаос у Држави.
Назад на врх
Погледај профил корисника Пошаљи приватну поруку Пошаљи Е-маил Yahoo Messenger
Glumac
Старији члан

Придружио: 05 Јун 2004
Поруке: 346
Локација: PAC

ПорукаПослао: Пон Јан 30, 2006 4:43 pm    Наслов: Одговорити са цитатом

E kad bi nas svi izdavali kao Vuk Draskovic gde bi nam kraj bio.
Samo ne znam na osnovu cega je godpodja Natalija zakljucila da se Vuk zalaze za nezavisno Kosovo.Ako rezonujes stvari na osnovu onoga sto kazu radikali onda mi je jasno.
cool breeze
primadonna

ПорукаПослао: Пон Јан 30, 2006 7:22 pm    Наслов: Одговорити са цитатом

Glumac ::
Samo ne znam na osnovu cega je godpodja Natalija zakljucila da se Vuk zalaze za nezavisno Kosovo.

Исток је једном приликом (говорећи о Свилановићу) рекао следеће,па се оно може применити и на Вуково трућање.Наравно,разлика је што Свилановић прича то што прича,јер је за то плаћен,а Вук се истрчава!Као и увек!
Исток ::

On , Jovanovic , ove sorosulje i siptarkulje i svi oni koji zagovaraju tezu da je nezavisno Kosovo neminivonost podsecaju me na jednu cisto retoricku situaciju . Ako vas uhvati grupa pedera i odvede u neku sumu i veze za drvo vi cete biti svesni da vam najverovatnije predstoji silovanje na redaljku . Jednostavno , takva je celokupna situacija. Ali to ne znaci da morate uzivati u tom silovanju i da se treba radovati istom . E , mene Svilanovic i Jovanovic upravo na to podsecaju : dok vecina Srba strepi za kosmet i svesna je da je situacija teska po nekad izgleda i bezizlazna jedino se oni i njima slicni raduju predstojecem silovanju . Jednom peder - uvek peder.
Назад на врх
Glumac
Старији члан

ПорукаПослао: Уто Јан 31, 2006 12:39 am    Наслов: Одговорити са цитатом

Nisi u pravu!Ko se i malo razume u politiku videce da se politika predhodnog rezima i ovog sada totalno razlikuje po pitanju kosova.Ne branim ni jednog politicara.Generalno ih svrstvam u lopove i interesdzije,ali znam da uocim razilku izmedju strateski loseg i dobrog.
Ras
Ветеран

Придружио: 03 Јан 2005
Поруке: 986
Локација: Austrija

ПорукаПослао: Уто Јан 31, 2006 12:42 am    Наслов: Одговорити са цитатом

Nisi u pravu!Ko se i malo razume u politiku videce da se politika predhodnog rezima i ovog sada totalno razlikuje po pitanju kosova.Ne branim ni jednog politicara.Generalno ih svrstvam u lopove i interesdzije,ali znam da uocim razilku izmedju strateski loseg i dobrog.

A tu svoju sposobnost objasnjavas...?
Da cujem!
masan
Члан са искуством

Придружио: 29 Авг 2005
Поруке: 130

ПорукаПослао: Уто Јан 31, 2006 2:10 pm    Наслов: Одговорити са цитатом

Ja mislim da od kad su srbi nastali nije se rodio veci zlotvor i veci unistitelj srpskog naroda to sta on radi zadnjih petnaest godina je necuveno ja stvarno ne znam kako ga ljudi drze na tako vaznoj funkciji ali to samo dovodi do zakljucka da ni oni nista nisu bolji od njega.
Ne bi me od njega ni zacudilo da potpise nezavisnost kosova uz obrazlozenje da je medjunarodna zajednica to trazila od njega
Назад на врх
cilm
Ветеран

Придружио: 23 Мар 2005
Поруке: 1417

ПорукаПослао: Уто Јан 31, 2006 2:27 pm    Наслов: Одговорити са цитатом

masan ::
Ja mislim da od kad su srbi nastali nije se rodio veci zlotvor i veci unistitelj srpskog naroda to sta on radi zadnjih petnaest godina je necuveno ja stvarno ne znam kako ga ljudi drze na tako vaznoj funkciji ali to samo dovodi do zakljucka da ni oni nista nisu bolji od njega.
Ne bi me od njega ni zacudilo da potpise nezavisnost kosova uz obrazlozenje da je medjunarodna zajednica to trazila od njega

па да!; сви су ти они спетљани ко црева, где свако од свакога зависи!
Назад на врх
Погледај профил корисника Пошаљи приватну поруку Пошаљи Е-маил Yahoo Messenger
cool breeze
primadonna

ПорукаПослао: Уто Јан 31, 2006 2:29 pm    Наслов: Одговорити са цитатом

Ne branim ni jednog politicara.Generalno ih svrstvam u lopove i interesdzije,ali znam da uocim razilku izmedju strateski loseg i dobrog.

Шта је по теби стратешки лоше,а шта добро?(Нисам сигурна да те добро разумем.)
Назад на врх
Glumac
Старији члан

ПорукаПослао: Уто Јан 31, 2006 2:36 pm    Наслов: Одговорити са цитатом

Pa lako.Ako covek radi sve suprotno od onoga sto je radila vlada,koja je izgubola Kosovo,ne moze da pogresi.
cool breeze
primadonna

ПорукаПослао: Уто Јан 31, 2006 2:43 pm    Наслов: Одговорити са цитатом

Pa lako.Ako covek radi sve suprotno od onoga sto je radila vlada,koja je izgubola Kosovo,ne moze da pogresi.

Зар не мислиш да су нас ти одласци из крајности у крајност и довели овде где смо!Искрено, мислим да ниси у праву кад кажеш да ће Вук својим "делима" нешто постићи.Имам утисак да он некад даје и више него што од њега траже, само да би показао да је другачији од "оних пре"!А то није СТРАТЕГИЈА!!! Exclamation
Назад на врх
Glumac
Старији члан

ПорукаПослао: Уто Јан 31, 2006 5:11 pm    Наслов: Одговорити са цитатом

Ne mislim ja da ce on nesto bitno tu da promeni.Niti moze.Sta god on pricao,taj problem resavaju drugi ljudi.
cool breeze
primadonna

ПорукаПослао: Уто Јан 31, 2006 10:46 pm    Наслов: Одговорити са цитатом

Где је онда логика у његовим поступцима?
Ако он ради све супротно од претходне власти,а свестан је да ништа неће моћи да постигне тиме,где је онда ту мотивација?
Назад на врх
Superhik
заслужни пензионер

ПорукаПослао: Сре Феб 01, 2006 9:52 pm    Наслов: Одговорити са цитатом

У његовим поступцима нема логичности, пре има елемената за подвргавање психијатријском прегледу. Некад се питам кад чујем како лупетају поједини политичари, да ли су свесни места на коме се налазе и своје улоге.
Кад помислим да је неко допустио да су на месту министра спољних послова последња двојица били Свилановић и Драшковић, онда и овај комплетан народ треба да се да на сопствену психоанализу.
Портпароли ове државе не могу да имају "свој став", већ је њихова дужност да заступају државне интересе и поштују Устав у сваком тренутку. Ова двојица су то давно сметнула са ума (Свилановић јер је потплаћен а Драшковић јер је сметнуо ум), не бих им дао да рекламирају Космодиск, а не шта друго.
Назад на врх
Прикажи поруке из последњих:   
Напиши нову тему   Одговори на поруку    Форум Рашке области Форуми -> ПОЛИТИЧКЕ ДИСКУСИЈЕ И АКТУЕЛНОСТИ Сва времена су GMT + 1 сат
Страна 1 of 1

Скочи на:  
Не можете писати нове теме у овом форуму
Не можете одговорити на теме у овом форуму
Не можете мењати ваше поруке у овом форуму
Не можете брисати ваше поруке у овом форуму
Не можете гласати у овом форуму